Pěnidlo Fomtec MB5 2-6% (0°C)

Mehr Ansichten

Pěnidlo Fomtec MB5 2-6% (0°C)

Verfügbarkeit: Skladem

Best seller
53,35 € mit MWS 44,09 € ohne MWS

Fomtec MB 5 je směs vysoce aktivních syntetických mastných alkohol sulfátů, rozpouštědel a stabilizátorů.


Uvedená cena je za 1 ks kanystru = 25 l

Beschreibung

DetailsFomtec MB 5 je víceučelové pěnidlo určené pro hašení požárů třídy B kapalných uhlovodíků. Lze jej použít na výrobu lehké, střední i těžké pěny. Vhodný je na hašení menšího množství pohonných hmot, pro vytvoření ochranných bariér mezi tanky s ropnými produkty, ale také třeba na kontrolu a hašení kryogenních hořlavin nebo sražení par z toxických úniků. Jako střední a těžká pěna může být hasivo použito na hašení požárů třídy A i B. Střední pěna je vhodná pro menší plochy jako jsou např. sklepy či suterény budov, lehká pěna je vhodná pro sklady, garáže nebo strojovny. Zvláště vhodný je především pro použití u špatně přístupných požárů, kde je třeba udržet škody způsobené zásahem na minimu.

Popis:
Fomtec MB 5 je směs vysoce aktivních syntetických mastných alkohol sulfátů, rozpouštědel a stabilizátorů.

Fomtec MB 5 přimísen s vodou a přetvořen prostřednictvím pěnotvorných zařízení do finální lehké, střední či těžké pěny bojuje s požáry zapěněním požářiště, zamezením přístupu vzduchu, ochlazováním povrchu hořící kapaliny a potlačením hořlavých plynů vznikajících odpařováním z hořlaviny. Jako lehká pěna je užíván k úplnému zapěnění uzavřených prostor, kde vytváří inertní atmosféru.

Fomtec MB 5 je určen pro 2% až 6% přimísení se sladkovodní či mořskou vodou pro výrobu těžké, střední a lehké pěny. Napěnění se může lišit v závislosti na použitém pěnotvorném vybavení.

Dávkování:
Fomtec MB 5 může být jednoduše dávkován pomocí běžného pěnotvorného příslušenství.

Technická data

Vzhled: jasně jantarová barva
Specifická hmotnost při 20°C: 1,015 kg/l (+/- 0,01 kg/l)
Viskozita při 20°C: < 30 mm2/s-1 
pH: 7,5 (+/-1,0)
Obsah usazenin: méně než 0,1%
Bod tuhnutí: +1°C
Hasební rating dle EN1568-3 IIIC


Skladování/Životnost
Hasivo se vyznačuje dlouhou dobou životnosti - za standardních podmínek skladování min. 10 let. Způsob skladování má vliv na skutečnou životnost hasiva.

Doporučené teploty pro uskladnění +1°C až +55°C, ideálně v nerezových či plastových tancích/kontejnerech/kanystrech. V případě zmrznutí je hasivo po rozmražení znovu použitelné. Pro dopravu pěny v rámci jejího skladování je vhodné použít pouze jeden typ kovu u potrubí, armatur, čerpadel, cisteren, a to z důvodu možné elektrochemické koroze.

Hasivo bylo testováno a certifikováno dle EN1568-1, EN1568-3
Hasivo bylo testováno a splňuje požadavky EN1568-2
Hasivo je fyziologicky nezávadné, ekologicky odbouratelné
100% bez použití PFOS

Země původu: EU/Švédsko
Balení: 25 litrů  / na vyžádání: 200 / 1000 litrů

Bewertungen
Zubehör